חיסול מפקד יחידת עזיז בחיזבאללה – מסרים ומשמעויות מרכזיות

חיסול מפקד יחידת עזיז בחיזבאללה – מסרים ומשמעויות מרכזיות

מטרת החיסול - לאותת לחיזבאללה על המחיר הכרוך בהשתתפותו במלחמה • יחד עם זאת, זה לא יניא אותם מלהמשיך במתכונת הנוכחית של התקפותיהם.

image_pdfimage_print

חיסול בכיר חיזבאללה מוחמד נעמה נאצר, מפקד יחידת ׳עזיז׳ בארכון, האחראית על ירי ממרחב דרום-מערב לבנון לעבר שטח מדינת ישראל, שהתרחש אתמול (רביעי), הינו הישג טקטי חשוב שנושא משמעויות שונות. יחד עם זאת, אין בו כדי לשנות את פני המלחמה נגד חיזבאללה.

ראשית, ישראל משדרת נחישות מול ארגון הטרור, וממשיכה לסכל מפקד שטח בכיר במערך של חיזבאללה, למרות איומי נסראללה. הסיכול הוא גם מסר לאויב לגבי היכולות המבצעיות והמודיעיניות של ישראל, שמתמשכות חרף מאמצי הארגון לשפר את היערכותו כדי לצמצם נזקים ואבידות.

מדובר במאמץ מתמשך שמפעיל צה”ל, שמטרתו היא לאותת לחיזבאללה על המחיר הכרוך בהשתתפותו במלחמה. סיכול מפקדים בכירים, לצד גריעת יכולות ונכסים, אלו הם הכלים העיקריים בהם צה”ל משתמש כעת מולו. הסיכול גם משקף את היתרון הטכנולוגי והמבצעי של צה”ל על פני חיזבאללה, שלמרות התקדמותו הטכנולוגית עדיין לא מסוגל לקדם סיכול כזה, וגם מפגר בצורה ניכרת במצבת ההרוגים שלו ביחס להרוגים שהנחיל לישראל.

יחד עם זאת, הסיכול לא יניא את חיזבאללה מלהמשיך במתכונת הנוכחית של התקפותיו, במסגרת האסטרטגיה שלו לסייע לחמאס באמצעות התשתה של ישראל. יש לזכור שישראל נלחמת בחיזבאללה בהתאם למגבלות השונות – בעיקר הרצון להתמקד בלחימה בעזה, והוטו מצד ממשל ביידן להרחבת המלחמה בחזית הצפון.

דילוג לתוכן