3. הזעם בקרב המשטר האיראני כבר משתקף בהצהרות בכירים שונים שמדגישים שהחיסולים לא יעברו בשתיקה, ושתהיה תגובה. 

 4. אחד מצירי הפרלמנט היוצא (נפסל בבחירות לפרלמנט שהתקיימו לאחרונה ב-1 במרץ), ג’לאל רשידי כוצ’י, קרא אמש בחשבון האיקס שלו לשלטונות להגיב בתקיפות, ואף הזהיר שכל השתהות בתקיפה שוות משקל תהווה מכה קשה לכבודה של איראן. הוא אף המליץ הנציגות דיפלומטית ישראלית באחת ממדינות האזור, בדגש על אזרבייג’אן. 

 5. ההעדפה לאזרבייג’אן משקפת את מורת הרוח של טהראן מהיחסים הקרובים בין ישראל לשכנתה מצפון של איראן, שמשמשת לפי החשש האיראני מתחם פעילות קדמי עבור ישראל נגד איראן.

 6. כותרות העיתונים הגדולים באיראן היו מאופקים יחסית הבוקר. ראויה לציון הכותרת של העיתון טהראן טיימס, שהדגיש ש”המשטר הנוכל צריך לשלם את המחיר”.

 7. תועמלני המשטר כבר מפיצים במדיה החברתית איומים בנוסח “מעתה כל שגרירויות ישראל ברחבי העולם יהיו על הכוונת שלנו, שום בכיר צבאי ישראלי יהיה חסין, לסובלנות האסטרטגית שלנו יש גבול”. האיומים משקפים את השאיפה האיראנית להשיב לישראל באותה מטבע. 

 8. בפועל, נראה שאיראן תצטרך לתור אחרי הזדמנויות מבצעיות, ולאתר חורים באבטחה הישראלית ברחבי העולם, תוך שהיא תעדיף ככל הנראה לא לפעול במדינות אירופה וארה”ב. 

 9. ביום שישי הקרוב יחול “יום ירושלים העולמי”. מלבד הצהרות ומסרים מאיימים מצד איראן ושלוחיה, שיושמעו בטהראן, בגדאד, בירות, וצנעא, ייתכן שבטהראן ינסו למנף את היום הסמלי הזה לביצוע פעולת הנקם.

פורסם במעריב, בתאריך 2.4.2024.