מר רוברט גרינווי מצטרף למועצה הציבורית של מכון משגב

מר רוברט גרינווי מצטרף למועצה הציבורית של מכון משגב

מכון משגב שמח להודיע על צירופו של מר רוברט גרינווי למועצה הציבורית של המכון.

image_pdfimage_print

מר רוברט גרינווי הוא מנהל מרכז אליסון לביטחון לאומי בקרן הריטג’, ושם הוא אחראי על פיתוח מדיניות לקידום ביטחון לאומי רב-עוצמה, שישמור על החירות והשגשוג האמריקניים. קודם לכן כיהן כנשיא ומנכ”ל מכון הסכמי אברהם לשלום. לגרינווי יש יותר משלושים שנות ניסיון בשירות הציבורי, שאותו סיים כאיש ממשל בכיר האחראי מטעם המועצה לביטחון לאומי על פיתוח, תיאום ויישום המדינות של הממשל האמריקני בכל המזרח התיכון וצפון אפריקה. לפני עבודתו במועצה לביטחון לאומי שירת גרינווי כקצין מודיעין בכיר בסוכנות ביון ההגנה וכלוחם ותיק בכוחות המיוחדים של צבא ארה”ב.

בזמן כהונתו בתפקיד סגן עוזר הנשיא ומנהל מחלקת המזרח התיכון וצפון אפריקה במועצה לביטחון לאומי, גרינווי תכנן והוציא לפועל את העיצומים הכלכליים המשמעותיים ביותר של ארה”ב מאז המלחמה הקרה, כחלק מאסטרטגיה רחבה נגד איראן. הוא היה אחד המתכננים העיקריים של הסכמי אברהם ההיסטוריים, פריצת הדרך הדיפלומטית המשמעותית ביותר בתהליך השלום במזרח התיכון מאז 1994. הוא אישית פיקח על הפיתוח הראשון אי פעם של אסטרטגיות שאישר הנשיא עצמו ביחס לאיראן, סוריה, עיראק, לוב, לבנון וישראל, ושימש תפקיד מרכזי בסיכול מנהיגים של ארגון הטרור המסוכנים בעולם. הוא תיאם את יישום האסטרטגיה הכוללת להבסת דאעש, שהסתכמה בשחרור שטחים בהיקף של כמעט 52 אלף קילומטרים רבועים שעליהם חלש ארגון הטרור, וכן בחיסול הנהגת ארגון הטרור בעיראק ובסוריה.

לפני שהוצב במועצה לביטחון לאומי שירת גרינווי בסוכנות ביון ההגנה כקצין מודיעין בכיר בפיקוד המרכז של ארה”ב. גרינווי פרש משירות פעיל לפני שהצטרך לסוכנות ביון ההגנה, אחרי שפיקד על יחידות בכוחות המיוחדים של צבא ארה”ב מרמת הצוות ועד לחטיבה. הוא סיים לימודי תואר שני בהצטיינות באוניברסיטת וובסטר, ובוגר תואר ראשון מהמכון הצבאי וירג’יניה.

רוברט גרינווי ומאיר בן שבת
דילוג לתוכן