-
נאום נתניהו בקונגרס חיזק את הברית המערבית נגד הציר הרדיקלי והדגיש את חשיבות ישראל לארה”ב • למרות מחלוקות פנימיות בארה”ב, הנאום הציג חזון של “ברית אברהם” אזורית נגד איראן • רה”מ תמרן בין עמדות המפלגות האמריקאיות תוך שהוא מחזק את התמיכה הדו-מפלגתית בישראל.
-
המטרה הרשמית של ביקור נתניהו ב ארצות הברית היא הנאום בקונגרס. ברובד הפורמאלי זהו היעד העיקרי של מסע ראש הממשלה ב ארצות הברית. ואכן להופעתו של ראש הממשלה בפני הקונגרס …
-
פרופ’ זכי שלום: קשה לדעת מה יהיו התוצאות. מובן שהנשיא כשל והדימוי שלו ירד בצורה מאוד קשה, אבל יחד עם זאת זה לא בהכרח מביא למצב של שינוי. יכול להיות …
-
טהראן היא מרכז הכובד של הצרות במזרח התיכון, אבל בבעיה הזו ממשל שעסוק כל כך בבחירות בארה”ב לא יוכל לטפל.
-
סקר מקיף שנערך בארה”ב מעלה כי 80 אחוז מהציבור בארה”ב תומך בישראל במאבק נגד חמאס – נתונים שחוצים מחנות פוליטיים, ומקיפים (כמעט) את כל הגילאים.
-
הצהרת הבית הלבן נגד ישראל גררה גינויים מבית ומחוץ, שאילצו אותו לבצע פניית פרסה. ישראל יצאה מהתקרית מחוזקת מול האמריקנים.
-
התמיכה בישראל היא כלי במשחק אזורי רחב יותר של ביידן. אין להתפלא שכעת הוא פועל נגד ישראל
-
בטווח הקצר – חובה להמשיך בפעולה ברפיח מייד ולהדגיש כיצד החלטת הממשל פוגעת באינטרסים של שתי המדינות. בטווח הארוך יש לפעול כדי לצמצם את התלות הישראלית בחימוש אמריקאי.
-
ג’ו היקר, יש לך עכשיו אפשרות לבחור להיות בצד הנכון של ההיסטוריה – ולהוביל מהלך להסרת איום האייתוללות על היציבות האזורית.
-
ישראל חייבת להתנגד לתוכנית האמריקנית המסוכנת החותרת לסיום מהיר ונעדר הכרעה של המלחמה בעזה ● הכתף הקרה ששוב מופנית אלינו מוושינגטון אינה נוחה, אבל לישראל אין ברירה אלא להתנגד.